Nowy sejf na broń MLB 150D/10+4


MLB 150D/10+4Dlaczego nazwa nowy sejf na broń MLB 150D/10+4 funkcjonuje w tym wpisie? Czym różni się od starszej wersji?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytania podzielę sobie temat na dwa główne wątki dotyczące różnic. Pierwszy to zmodyfikowana nieco konstrukcja zewnętrzna i wewnętrzna (wymiary i wyposażenie). Drugi to zdecydowanie postawienie na wygląd zewnętrzy pod względem wykończenia. Do wersji podstawowej dołączyły modele Premium.

Konstrukcja zewnętrzna i wewnętrzna MLB 150D/10+4:

Oprócz powstałych zmian widocznych gołym okiem zmieniono też coś czego nie widać. Takim elementem jest wzmocnienie wewnątrz drzwi, które daje większą ochronę ryglowania przed atakiem młotem lub łomem. Ze zmian zewnętrznych największą jest obniżenie wysokości o 5 cm, która wynosi na zewnątrz teraz 145 cm (wcześniej 150).

Pozostałe wymiary tej szafy na broń pozostały bez zmian i wynoszą 80 cm szerokości i 40 cm głębokości. Po obniżeniu wysokości zmalała waga sejfu, która oscyluje w granicach 141 kg (zależy od wyposażenia dodatkowego).

Sporo natomiast zmieniło się wewnątrz tego sejfy na broń i pomijam już fakt wysokości, który jest oczywisty. Otóż zamontowana wewnątrz pionowa przegroda, boczne półki, piankowe uchwyty na broń i skarbczyk są demontowalne. Przed modyfikacją wszystko to było mocowane na stałe (nie było też dodatkowych uchwytów na broń w części bocznej). Widoczne pudełka na akcesoria na drzwiach zarówno wcześniej jak i teraz mocowane stale.

Wygląd zewnętrzny i malowanie MLB 150D/10+4:

Na wygląd zewnętrzny wpływa głównie rodzaj zamontowanego zamka oraz rodzaj powłoki lakierniczej. Co do zamka to podstawowy w wersji standard (nie mylcie modelu standard Premium) jest zamek na klucz. W aspekcie wizualnym po zamknięciu szafy i wyjęciu klucza na szyldzie obok klamki widać tylko otwór klucza. Gdy natomiast zostanie zamontowany zamek szyfrowy lub elektroniczny to pozostaną one na szyldzie już na stałe. Ostatnią już chyba kwestią wizualną jest kolor sejfu, który może być szary jasny lub ciemno zieleony w formie lekkiej struktury.

sejf MLB 150D10 Premium

Sejf na broń MLB 150D/10+4 Premium

Teraz chwila na omówienie wspomnianej już nowo wprowadzonej do oferty wersji Premium. Pod względem wymiarowym i wyposażenia sejf wygląda w zasadzie tak samo. Najogólniej podkreślić trzeba trzy główne zmiany w porównaniu do wersji standard. Tymi zmianami, a w zasadzie dodatkami są zupełnie inny mechanizm ryglowania (mechanizm zębaty), rodzaj zamka (w tym szyld i klamka) no i jak widać kolor. Te trzy zmiany to odróżnienie od modelu standard ale Premium to trzy zupełnie różne modele, które niżej postaram się pokrótce scharakteryzować.

Sejf na broń MLB 150D/10+4 Premium specyfikacja:

Model Strong

Wspomniane chwilę wcześniej zmiany tego modelu nie obejmują pod względem powłoki lakierniczej. Czyli Strong będzie miał unikalny zębaty system ryglowania i zamek elektroniczny z dedykowaną klawiaturą. Natomiast warstwa powłoki wykończenia będzie jak w pierwotnym modelu wyjściowym czyli lekka struktura w kolorze szarym jasnym.

Model Chrom

Tutaj już wszystkie trzy zmiany są w pełni wykorzystane. Szafa na broń długą oraz myśliwską funkcjonuje w standardzie z zębatym mechanizmem zamykania. Na drzwiach umieszczony jest szyld chrom, na którym umieszczono dedykowaną klawiaturę (w kolorze chrom) z unikalną trójramienną klamką. Tutaj po raz pierwszy pojawia się ekskluzywna powłoka lakiernicza gładka jak lustro. Dedykowany kolor to czarny ale można go zmienić.

Model Gold

Ostatnią propozycją w wyjątkowej wersji wykończenia jest seria Gold. Podobnie jak w modelu poprzednim tutaj również jest specjalna gładka powłoka lakiernicza. Również jest identyczny szyld z klawiaturą i klamką trójramienną, ale już w kolorze gold. Na koniec jeszcze dodam, że ten sejf na broń posiada atest odporności na włamanie klasy S1.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *