Przewóz rzeczy między miastami


przewóz rzeczyDedykowany przewóz rzeczy między miastami w Polsce to jedna z bardziej popularnych form dostawy towarów do odbiorcy końcowego. Ułatwienia w handlu na odległość w postaci głównie sklepów internetowych powodują, że usługi transportowe nabierają tempa. Jednak nie tylko wzrost sprzedaży poprzez internet wpływa na rozwój transportu. Wiele firm korzysta z takich usług, aby przemieścić półprodukty lub gotowe rzeczy do innego oddziału gdzieś w Polsce. Zwłaszcza opłacalne jest to gdy w grę wchodzi szybki czas realizacji, a wysłanie własnych pracowników nie jest zbyt opłacalne. Co ciekawe coraz więcej klientów korzysta z usług firm transportowych rezygnując z kurierki. Mimo, że wysłanie towaru kurierem jest sporo tańsze to jednak zwykle mniej bezpieczne i nie zawsze też szybsze. Plusem korzystania z naszych usług jest dostawa w konkretnie ustalonej z klientem godzinie.

Co warto wiedzieć zamawiając transport?

Pamiętaj, że auto dostawcze to nie TIR. Dostawczak nawet taki ze sporą skrzynią ładunkową ma ograniczoną ładowność i w związku z tym też pojemność. Dobrze przemyśl jaki przewóz rzeczy chcesz zorganizować, biorąc pod uwagę gabaryty oraz wagę towaru. Przedmioty gabarytowe, które są lekkie mogą wypełnić całą przestrzeń ładunkową auta. Przykładem są szafy na dokumenty i jako towar transportowy ładnie wypełniają przestrzeń, ponieważ są wysokie i o regularnych kształtach. Prezentowany na zdjęciu quad nie jest już tak ustawny jak meble.


Przewóz rzeczy, a finalizacja…

Gdy już stwierdzisz, że Twoje rzeczy nadają się do transportu tego typu pojazdem pozostaje ustalenie szczegółów. Ważną informacją będą czy to ma być transport lokalny, czy transport krajowy. Ustalić trzeba kto wyda mienie, kto odbierze, kto zajmie się załadunkiem , a kto rozładunkiem. Istotne też jest ustalenie sposobu rozliczenia… gotówka, karta czy przelew. Pamiętaj też, że wiarygodność firmy transportowej możesz sprawdzić (głównie czy istnieje oraz poprzez social media czy jest solidna). Natomiast my nie zawsze możemy wiedzieć kto do nas dzwoni, aby zamówić przewóz rzeczy. Stąd też przed przyjęciem zlecenia wymagana będzie wpłata zaliczki lub cała należność jeśli tak klientowi będzie wygodniej. Wpłatę można zrobić na podstawie faktury pro forma lub wyślemy numer konta.


Z jakim wyprzedzeniem rezerwować termin?

Generalnie im wcześniej tym lepiej 🙂 Natomiast wszystko zależy od tego jak bardzo zależy Ci, aby właśnie w tym konkretnym dniu odbył się przewóz. Jak to bywa z usługami duża część słyszanych tekstów w słuchawce telefonu to… transport potrzebny na wczoraj. I to jest zrozumiałe, gdyż potrzeby związane z przemieszczeniem rzeczy rodzą się zwykle nagle. W takiej sytuacji jeśli mamy wolne auto i dogadamy się co do warunków współpracy oczywiście jesteśmy do dyspozycji. Natomiast są sytuacje kiedy trzeba wszystko znacznie wcześniej zaplanować. Tak może być w przypadku przewozu rzeczy na targi. Termin jest znany na długo przed całym wydarzeniem, rzeczy trzeba dostarczyć w ustalonym dniu i godzinie i tak też odebrać. Warto wtedy dużo wcześniej zarezerwować sobie termin usługi i spać spokojnie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *