Szafa metalowa na dokumenty


szafa metalowa na dokumentySzafa metalowa na dokumenty to nieodzowny element pomieszczenia biurowego w firmie, urzędzie czy kancelarii. Zależnie od potrzeb użytkownika producenci oferują ją w wielu wariantach szerokościowych, wysokościowych oraz wyposażenia. Wymienione elementy mają odpowiadać głównie za pojemność szafy oraz rodzaj przechowywanych w niej przedmiotów. Oprócz aspektów technicznych dochodzą jeszcze kwestie wygody (sposób otwierania drzwi) oraz wizualne (głównie kolor). Przymierzając się do zakupu takiej szafy na dokumenty można mieć mały dylemacik.

Postaram się opisać w miarę zwięźle warianty wymiarowe takiej szafy oraz rodzaj drzwi z jakimi może występować.

Warianty wymiarowe to głównie wysokość i szerokość (głębokość w zasadzie jest stała, ponieważ jest dopasowana do wymiarów segregatora). Co do szerokości to najbardziej popularny jest model o szerokości 80 cm, 100 cm lub 120 cm. Jednak szerokość może wynosić też 140 cm lub w wersji jednodrzwiowej 60 cm.  Wysokość najpopularniejszego modelu na 5 rzędów segregatorów to 199 cm. Są też niższe odpowiedniki wys. około 104 cm.

Rodzaj drzwi to podział na cztery główne grupy (nie uwzględniam tutaj szaf wyposażonych w szuflady czy drzwi z ryglowaniem jak w sejfach). Tak więc szafa może mieć drzwi skrzydłowe, drzwi żaluzjowe (taka roleta rozsuwana na boki), drzwi przesuwne (zachodzą jedne za drugie po przesunięciu w prawo lub lewo) i drzwi chowane (wsuwają się w boczne ściany szafy). O ile drzwi skrzydłowe mogą być zastosowane w każdej szafie to już pozostałe przeznaczone do nieco szerszych. Zwłaszcza szafa metalowa na dokumenty z drzwiami przesuwnymi jest szeroka.


Szafa metalowa na dokumenty niejawne

Ten rodzaj szafy to w zasadzie urządzenie tylko z drzwiami skrzydłowymi, ponieważ w drzwiach muszą być schowane rygle z całym mechanizmem ich poruszania. Taka szafa na dokumenty z atestem, także może być jako urządzenie dwudrzwiowe lub jednodrzwiowe. Tak jak widać nie ma tu podziału na rodzaj drzwi, ale warianty wymiarowe nadal są, chociaż bardziej okrojone. Wcześniej nie wspominanym elementem jest kolor, który w szafie atestowanej (jako podstawowy) nazywa się szary jasny i oznaczony jest numerem RAL 7035. Innym podziałem, którego wcześniej także nie było jest rodzaj zamontowanego w drzwiach zamka. Najczęściej jako opcja podstawowa montowany jest zamek na klucz, który może być zamieniony na szyfrowy lub elektroniczny. Rodzaj zamka to decyzja indywidualna uwzględniająca częstotliwość i wygodę otwierania lub budżet przeznaczony na zakup.

Dostarczamy szafy na dokumenty z atestem lub bez w każde miejsce w kraju. Zapewniamy dostarczenie produktu najwyższej jakości. Bardzo poważnie pochodzimy do jak najlepszego wykonania usługi. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy stale powiększające się grono zadowolonych klientów. Fundamentem jest najwyższa jakość mebli. Oczywiście szafy na dokumenty w większości dostarczamy własnym transportem. Daje to już możliwość wybrania opcji, że dostarczymy produkt wraz z wniesieniem.

W standardzie dostawa taka obejmuje wniesienie na parter, ale w opcji jest możliwość wniesienia po schodach. Dostarczymy i ustawimy szafy we wskazanym miejscu. Branża meblowa i transport współpracując ze sobą dają wiele korzyści. Szafy są dość trudne w transporcie, ponieważ to gabaryty. Doświadczenie jakie mamy w tym zakresie gwarantuje bezpieczną dostawę. Dostarczenie mebli w stanie nieuszkodzonym to priorytet. Zamawiając meble do przechowywania dokumentów lub innych rzeczy warto zwrócić uwagę na możliwą sporą wagę. Większość szaf będzie ciężka. Zależy to od ich rozmiarów lub wyposażenia. Warto powierzyć dostawę specjalistom.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *