Transport drogowy towarów


transport drogowy towarówUsługa taka jak transport drogowy towarów wykonywana jest samochodami dostawczymi z zamkniętą skrzynią bagażową. Na chwilę obecną nie wykorzystujemy do tego celu aut typu „blaszak”, ponieważ ich wnętrze towarowe nie jest zbyt ustawne. A bardzo znaczna część transportowanego przez nas mienia to meble, w skład których wchodzą szafy metalowe na dokumenty, szafy ubraniowe oraz szafy na broń. W zabudowie kontenerowej znacznie łatwiej jest ustawić wysokie meble o regularnych kształtach. Więc lepiej jest mieć zapas miejsca, niż upychać na siłę.

Transport drogowy w zależności od indywidualnych uzgodnień z klientem może odbywać się w dzień lub w nocy. Wszystko zależy od tego czy towar ma dotrzeć do odbiorcy jak najszybciej czy na konkretną godzinę. Ważną w tej kwestii sprawą jest rodzaj ładunku ale to szczegółowo omawiałem już poruszając transport krajowy dedykowany. Ważne znaczenie ma także odległość do pokonania ale to również opisane jest we wspomnianym już wyżej artykule.

Transport drogowy

W ruchu krajowym transport drogowy towarów jest jednak najszybszą formą dostawy rzeczy gabarytowych. Co do szybkości dostawy to nawet firmy kurierskie nie są w stanie dostarczyć przesyłki tego samego dnia. Mimo tego, że zdecydowanie mogą wygrywać ceną, ale nie zawsze jest ona najważniejsza. Ważne jest też dostarczenie na konkretnie umówiony dzień lub godzinę. W naszym przypadku zawsze takie ustalenia są dogadywane na początku.

Jaki jest koszt transportu?

Koszt usługi transportowej zależy od wielu czynników. Najważniejsze to rodzaj ładunku oraz odległość na jaką ma on zostać przewieziony. Kolejnymi będą takie jak: kto ma zająć się załadunkiem i rozładunkiem, ewentualny czas postoju (oczekiwania) na załadunek lub rozładunek. Takim podstawowym cennikiem jest stawka za kilometr, która wynosi 2,00 zł/km netto (kilometry liczone są w obie strony). Zakładając, że załadunek i rozładunek jest po stronie klienta, a odległość z punktu załadunku do punktu rozładunku to 250 km (razem 500 km do rozliczenia za usługę).

Przy transporcie na małe odległości stawka za km może być wyższa lub ustalona jako za całość usługi. W pewnych sytuacjach koszt dojazdu do klienta może również być wliczony w koszt usługi. Taka sytuacja to gdy transport ma być wykonany z Olsztyna do Szczecina, a my jesteśmy z Mazowsza. Tutaj będzie wymagana też przedpłata.

Jaki jest sposób zapłaty?

Dostępne są trzy rodzaje płatności: przelew, karta płatnicza i gotówka. Sposób zapłaty za transport ustalany jest zawsze przed przyjęciem zlecenia, ponieważ nie każda forma jest zawsze dostępna. Przelew – jako przedpłata dostępny jest zawsze, natomiast jako zapłata po wykonaniu usługi nie zawsze. Karta płatnicza – to rozliczenie możliwe jest zawsze, natomiast czasem wymagane będą wpłaty zaliczki. Gotówka – tylko firmy i instytucje, czasami będzie wymagana przedpłata w formie zaliczkowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *