Usługi transportowe


usługi transportowe krajoweUsługi transportowe podzielić można na kilka, a może i nawet na kilkadziesiąt rodzajów. My bardziej skupiamy się na wykonywaniu transportów dla klientów indywidualnych i firm – głównie w ruchu krajowym. Przewozimy ładunki bez przeładunków. Odbiór następuje w punkcie A i następnie transport odbywa się we wskazane przez zamawiającego miejsce i/lub kilka miejsc. Tu nie ograniczają nas godziny od 8.00 do 16.00 i może to być usługa trwająca do kilku dni.

Obsługując sklep meblowy dostarczamy do klientów sejfy i szafy na broń oraz funkcjonalne szafy metalowe. Zdarza się też, że robiąc objazd niemalże dookoła kraju w aucie zwykle jest wolne miejsce. Jeśli ktoś ma drobną przesyłkę do przewiezienia na większą odległość zawsze możemy to dogadać. Nie ma też problemu z dostawą w miejsce zupełnie inne, niż nasze docelowe. Wszystko jest kwestią dogadania co do ceny takiej dostawy. Jest także opcja zmiany trasy lub pojechania w innym kierunku jeśli czas na to pozwoli. To jest usługa głównie dla klientów, którym się nie spieszy.

Usługi transportowe to specyficzna branża, ponieważ w zasadzie każdy transport jest inny. Między innymi z takiego powodu nie mamy standardowego cennika, chociaż wspomagamy się ustalonymi stawkami za przejechane kilometry.


Usługi transportowe krajowe autami dostawczymi

Skrzynia ładunkowa samochodu ma wnętrze obite płytami ze sklejki, do której przytwierdzony jest filcowy materiał. Takie rozwiązanie sprawia, że transport ładunków jest jeszcze bardziej bezpieczny. Sami dostarczamy własne meble do klientów i zdajemy sobie sprawę, że łatwo jest coś uszkodzić przez pośpiech lub nieuwagę. Dlatego dodatkowy element ochronny ma duże znaczenie, a zresztą zawsze lepiej dmuchać na zimne. Usługi transportowe krajowe wykonujemy od 2006 roku, dlatego doświadczenie mamy zdobyte w praktyce.

Przewozimy głównie meble metalowe, ale nie oznacza to, że jak są z metalu to są niezniszczalne. Wręcz przeciwnie… łatwo jest je zarysować i przykro by było dostarczyć elegancką szafę z fajnym kolorem, na której będzie uszkodzenie. Dlatego wypracowane standardy transportu mamy nabyte na własnych wyzwaniach logistycznych. Warto tutaj zwrócić uwagę, aby mienie do transportu odpowiednio zabezpieczyć jeśli to możliwe. Nie chodzi o to, aby było to zabezpieczenie na skutki transportu. Bardziej to wpływa na bezpieczny załadunek.


Transport z meblami – co znaczy przygotowanie…

transport z meblamiTransport mebli to główny rodzaj usług jakie wykonujemy, dlatego też o czystość auta wewnątrz dbamy szczególnie. Z wiadomych powodów nie przewozimy materiałów budowlanych, takich jak: cegły, cement, czy wełna mineralna. Chociaż możliwy jest transport czystych desek (nie takich prosto z tartaku). Do przypięcia mebli do burty posłużą specjalnie przygotowane uchwyty, które nie dotykają zamocowanego przedmiotu (oparty o ścianę nie dotyka metalu).

Realizując dostawy mebli do różnych podmiotów usługi te podzieliliśmy na transport mebli do mieszkań i transport mebli biurowych. Szare meble na zdjęciu to akurat szafy biurowe, które wykorzystywane są jako meble na dokumenty. Jednak nie ma nic w tym złego, by używać je jako szafy na ubrania, czy szafy magazynowe. Jak widać zabezpieczenie na czas transportu to kartonowa czapka + kartonowe narożniki w newralgicznych miejscach, które przytwierdza folia.

Nie zawsze jednak eleganckie meble są tak ładnie przygotowane, zwłaszcza jeśli chodzi o transport mebli używanych. Opisane wyżej szafy biurowe to produkty nowe, które odebraliśmy prosto z zakładu produkcyjnego. Natomiast meble używane też trzeba trochę przygotować do podróży. Przynajmniej jeśli chodzi o te, które nie mogą stać nie przypięte do burty skrzyni ładunkowej. Wtedy w miejscach gdzie obejmuje je pas mocujący podkładamy małe  zagięte kartoniki.


Krajowe usługi transportowe, a bezpieczeństwo…

Tego rodzaju usługi transportowe wymuszają zaangażowania kierowcy. To jego wiedza i umiejętność odpowiedniego ustawiania mebli gwarantuje bezpieczeństwo ładunku w czasie jazdy. Nie zapominajmy o tym, że auto podczas jazdy oddziałuje na przedmioty w przestrzeni bagażowej. Takie oddziaływanie ma miejsce zarówno podczas zahamowania, jak i przechyłów bocznych. Doświadczony kierowca ma wiedzę jak odpowiednio bagaż ustawić i jak przypiąć do burty.

Wybranie odpowiedniego przewoźnika to czasami nie lada wyzwanie. Jednak część klientów robiąc rozeznanie zadaje pytania wyłącznie o koszt usługi. Zapominając, że najważniejszą sprawą powinno być dostarczenie ładunku w stanie nieuszkodzonym. Dlatego warto posiłkować się mediami społecznościowymi, jak też poleceniami naszych znajomych.


© 2006 – ARTTRANS Mariusz Sarna

08-322 Ceranów, Zawady 23

tel. 609 23 23 88