Przewóz rzeczy między miastami wojewódzkimi oraz powiatowymi 3


przewóz rzeczyDedykowany przewóz rzeczy między miastami w Polsce to jedna z bardziej popularnych form dostawy towarów do odbiorcy końcowego. Ułatwienia w handlu na odległość w postaci głównie sklepów internetowych powodują, iż usługi transportowe nabierają tempa. Jednak nie tylko wzrost sprzedaży poprzez internet wpływa na rozwój transportu w jakiejkolwiek formie. Wiele firm korzysta z takich usług, aby przemieścić półprodukty i/lub gotowe wyroby do innego oddziału gdzieś w Polsce…

Zwłaszcza opłacalne jest to, gdy w grę wchodzi szybki czas realizacji, ale wysłanie własnych pracowników nie jest zbyt opłacalne. Co ciekawe coraz więcej klientów korzysta z usług firm transportowych rezygnując z kurierki. Mimo, że wysłanie towaru kurierem jest sporo tańsze to jednak zwykle mniej bezpieczne i nie zawsze też szybsze. Dużym plusem skorzystania z naszych usług jest dostawa o konkretnie ustalonej z klientami godzinie. I bez względu, czy będą to godziny pracy, czy nie.

Co warto wiedzieć zamawiając transport?

Pamiętaj, że auto dostawcze to nie TIR. Dostawczak nawet taki ze sporawą skrzynią ładunkową ma ograniczoną ładowność i w związku z tym też pojemność. Dobrze przemyśl jaki przewóz rzeczy chcesz zorganizować, biorąc pod uwagę gabaryty oraz wagę towaru. Przedmioty gabarytowe, które są lekkie mogą wypełnić całą przestrzeń ładunkową auta. A przykładem są szafy na dokumenty i jako towar transportowy ładnie wypełniają przestrzeń, ponieważ są wysokie i o regularnej bryle. Pokazany na fotografii quad nie jest tak ustawny jak meble, ale bez problemu kwalifikuje się jako towar w przewozie rzeczy.


Przewóz rzeczy, a finalizacja…

Gdy już stwierdzisz, że Twoje rzeczy nadają się do transportu tego typu pojazdem pozostaje ustalenie szczegółów. Ważną informacją będzie, czy to ma być transport lokalny, czy transport krajowy. Ustalić trzeba kto wyda mienie, kto odbierze, kto zajmie się załadunkiem , a kto rozładunkiem. Istotne też jest ustalenie sposobu rozliczenia… gotówka, karta, czy przelew. Pamiętaj też, że wiarygodność firmy transportowej możesz sprawdzić (głównie fakt, czy istnieje, a także poprzez social media, czy jest solidna). Natomiast my nie zawsze możemy wiedzieć kto do nas dzwoni, aby zamówić przewóz rzeczy. Stąd przed przyjęciem zlecenia wymagana będzie wpłata zaliczki lub cała należność, jeśli tak klientom będzie wygodniej. Wpłaty można dokonać na podstawie np. faktury pro forma.


Z jakim wyprzedzeniem rezerwować termin?

Generalnie im wcześniej tym lepiej 🙂 Natomiast wszystko zależy od tego jak bardzo zależy Ci, aby właśnie w tym konkretnym dniu odbył się przewóz. Jak to bywa z usługami duża część słyszanych tekstów w słuchawce telefonu to: transport potrzebny na wczoraj. I to jest zrozumiałe, gdyż potrzeby związane z przemieszczeniem rzeczy rodzą się zwykle nagle. W takiej sytuacji jeśli mamy wolne auto i dogadamy się co do warunków współpracy oczywiście jesteśmy do dyspozycji. Natomiast są też sytuacje kiedy trzeba wszystko znacznie wcześniej zaplanować. Tak może być w przypadku przewozu rzeczy na targi, czy konferencje. Termin jest poznany na długo przed całym wydarzeniem, ale rzeczy trzeba dostarczyć w ustalonym dniu i godzinie i tak też odebrać. Warto wtedy dużo wcześniej rezerwować sobie termin usługi i spać spokojnie. Wczesne zaklepanie terminu to także zaklepanie ceny.


Profesjonalny przewóz rzeczy pomiędzy miastami

Jako firma transportowa unikamy bylejakości. Organizujemy przewozy rzeczy z najwyższą starannością i indywidualnym podejściem do klientów. Obecność na rynku od 2006 roku to tysiące zrealizowanych zleceń logistycznych. Taka liczba to ogromne doświadczenie, które w żadnym stopniu nie pozwala nam spocząć na laurach. Wręcz odwrotnie, ogromna motywacja i chęć nowych wyzwań w rodzaju przewożonych rzeczy determinuje do działania. Każdy przewóz rzeczy między miastami uczy też czegoś nowego i rozwija kompetencje.

Profesjonalne wykonanie usługi przewozowej to również zadowolenie klienta i bardzo prawdopodobna reklama wśród znajomych. Między innymi dlatego zawsze warto fachowo podchodzić do tego co robimy. Wśród firm przewozowych jest duża konkurencja i reklama w mediach dużo kosztuje. To kolejny powód do zaangażowania, bo poczta pantoflowa jest najlepszą reklamą. Spora część społeczeństwa zapewne pamięta czasy, gdy nie było internetu, a transport i logistyka działały. Owszem nie na taką skalę jak obecnie, ale jednak były.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarzy do “Przewóz rzeczy między miastami wojewódzkimi oraz powiatowymi