Transport drogowy towarów lub rzeczy, jako usługa kompleksowa


transport drogowy towarówUsługi takie jak transport drogowy towarów wykonujemy samochodami dostawczymi z zamkniętą skrzynią bagażową. Na chwilę obecną nie wykorzystujemy do tego celu aut typu „blaszak”, ponieważ ich wnętrze towarowe nie jest zbyt ustawne. A bardzo znaczna część transportowanego przez nas mienia to różnego rodzaju meble. Głównie wozimy metalowe szafy na dokumenty, szafy ubraniowe oraz szafy na broń. W zabudowie kontenerowej znacznie łatwiej jest ustawić wysokie meble o regularnych kształtach. No i lepiej jest mieć zapas miejsca, niż potem upychać towar na siłę.

Transport drogowy w zależności od indywidualnych uzgodnień z klientem wykonujemy w dzień lub w nocy. Wszystko zależy od tego, czy przesyłka ma dotrzeć do odbiorcy jak najszybciej, czy na konkretną godzinę. Ważną w tej kwestii sprawą jest rodzaj ładunku, ale to szczegółowo omówiliśmy poruszając wątek transportu krajowego dedykowanego. Ważne znaczenie ma także odległość do pokonania, ale i to również opisaliśmy we wspomnianym już wyżej artykule.

Transport drogowy, a koszty…

W ruchu krajowym transport drogowy towarów jest jednak najszybszą formą dostawy przedmiotów gabarytowych. Co do szybkości dostaw to nawet firmy kurierskie nie są w stanie dostarczyć przesyłki tego samego dnia. Mimo tego, że zdecydowanie mogą wygrywać ceną, ale nie zawsze jest ona najważniejsza. Istotnym jest fakt, że my dostarczymy na konkretnie umówiony dzień i godzinę. W naszym przypadku zawsze ustalamy takie rzeczy z klientami na początku.

Jaki jest koszt transportu?

Koszt usługi transportowej zależy od wielu czynników. Jeden z ważniejszych to rodzaj ładunku oraz odległość na jaką zostanie przewieziony. Kolejnymi będą takie jak: kto ma zająć się załadunkiem i rozładunkiem oraz ewentualny czas postoju (oczekiwania) na załadunek lub rozładunek. Takim podstawowym cennikiem jest stawka za kilometry, która zależy od odległości (kilometry liczymy w obie strony). Czyli zakładając, że załadunek i rozładunek jest po stronie klienta, a odległość z punktu załadunku do punktu rozładunku to 250 km (razem to 500 km do rozliczenia za usługę).

Przy transporcie na małe odległości stawka za km może być wyższa lub ustalona jako za całość usługi. W pewnych sytuacjach koszt dojazdu do klienta może również być doliczony w koszty usługi. A taka sytuacja będzie, gdy wykonujemy transport z Olsztyna do Szczecina. A my jesteśmy z Mazowsza i na taki transport drogowy będziemy wymagali przedpłaty.

Jaki jest sposób zapłaty?

Dostępne są trzy rodzaje płatności: przelew, karta płatnicza lub gotówka. Sposób zapłaty za transport ustalamy zawsze przed przyjęciem zlecenia, ponieważ nie każda forma jest zawsze dostępna. Przelew – jako przedpłata dostępny jest zawsze, natomiast jako zapłata po wykonaniu usługi już niekoniecznie. Karta płatnicza – to rozliczenie możliwe jest zawsze, natomiast czasem wymagamy wpłaty zaliczki. Gotówka – to rodzaj rozliczenia tylko dla firm i instytucji. Tutaj czasami będziemy wymagali przedpłaty w formie zaliczkowej.


Transport drogowy, czyli logistyka towarów

Realizowane przez przewoźników zadania logistyczne to bardzo często dość złożone usługi związane z przemieszczaniem towarów. O ile transport ciężki to zwykle spora liczba przeładunków pomiędzy magazynami w całym kraju to samochody dostawcze realizują dostawy bezpośrednie. Wszystko zależy od specjalności firmy transportowej i możliwości używanego do transportu drogowego taboru. Pojazdy typu dostawczego to też ważne ogniwo w logistyce, ale i kojarzone z indywidualnymi transportami dla firm i osób prywatnych.

Ważnym kryterium w kwestii wyboru przewoźnika pomiędzy dużą logistyką, a taborem dostawczym jest data dostawy. My jesteśmy bardzo elastyczni pod względem dopasowania do terminów pasujących klientom. Każdy uzgadniany transport drogowy to przede wszystkim ustalenie daty. Zapewniamy też staranne i jak najbardziej bezpieczne wykonanie usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *