Szafa na dokumenty, czyli ładny mebel w biurach i magazynach


szafa na dokumentyStalowa szafa na dokumenty to nieodzowny element pomieszczenia biurowego w firmie, urzędzie, czy też kancelarii. Zależnie od potrzeb użytkownika producenci oferują ją w wielu wariantach szerokościowych, wysokościowych oraz wyposażenia. Wymienione elementy mają odpowiadać głównie za pojemność szafy oraz rodzaj przechowywanych w niej przedmiotów. Prócz aspektów czysto technicznych dochodzą jeszcze kwestie wygody (sposób otwierania drzwi) oraz wizualne (głównie kolor). Przymierzając się do zakupu takiej szafy do dokumentów można mieć pewien dylemat.

Postaramy się opisać w miarę zwięźle warianty wymiarowe takiej szafy oraz rodzaj drzwi z jakimi może występować.


Szafa na dokumenty – warianty wymiarowe i drzwiowe

Warianty wymiarowe – głównie wysokość i szerokość (głębokość w zasadzie jest podobna, ponieważ dopasowana do wymiarów segregatora). Co do szerokości to najbardziej popularne są modele o szerokości 80, 100 lub 120 cm. Jednak szerokość może wynosić też 140 cm lub w wersji jednodrzwiowej 60 cm.  Wysokość najpopularniejszej szafy do dokumentów na 5 rzędów segregatorów to 199 cm. Ale są też szafki na akta sporo niższe – o wys. około 104 cm.

Rodzaj drzwi to podział na cztery główne grupy. I nie uwzględniamy tutaj szaf wyposażonych w szuflady, czy drzwi z ryglowaniem jak w sejfach. A głównym reprezentantem naszej oferty jest szafa metalowa z drzwiami skrzydłowymi. Kolejna to szafa z drzwiami żaluzjowymi (taka roleta do rozsuwana na boki). Ofertę uzupełniają szafy z drzwiami przesuwnymi (zachodzą jedne na drugie po przesunięciu w prawo, lewo). I ciekawe szafy na dokumenty z drzwiami chowanymi (wsuwające się w boczne ściany szafy). Szafy skrzydłowe i chowane przystosowano do montażu skrytek.

O ile drzwi skrzydłowe bez problemu funkcjonują w każdej szafie, to już pozostałe rodzaje przeznaczono do nieco szerszych modeli. A zwłaszcza szafa na dokumenty z drzwiami przesuwnymi powinna być szersza z uwagi na dostęp.


Szafy na dokumenty wzmocnione

szafy na dokumenty wzmocnioneTen rodzaj szafy do dokumentów to w zasadzie urządzenie tylko z drzwiami skrzydłowymi, ponieważ w drzwiach schowano całe ryglowanie. Taka szafa wzmocniona też może być jako urządzenie dwudrzwiowe lub jednodrzwiowe. Widać nie ma tu podziałów na rodzaj drzwi. Jednak warianty wymiarowe nadal obowiązują, chociaż bardziej okrojone.

Nie wspominanym wcześniej elementem jest kolor, który w szafie wzmocnionej (jako podstawowy) nazywa się szary jasny i oznaczony jest numerem RAL 7035. Innym podziałem, którego wcześniej także nie było jest rodzaj zamka montowanego w drzwiach. Najczęściej jako opcja podstawowa montowany jest zamek na klucz (kluczowy), który może być zamieniony na szyfrowy lub elektroniczny. Rodzaj zamka to decyzja bardzo indywidualna uwzględniająca częstotliwość i wygodę otwierania. Decyzję związaną z zamkiem rozstrzygnie też budżet przeznaczony na taką szafę.

Szafa na dokumenty, a dostawa…

Dostarczamy szafy na dokumenty standardowe i wzmocnione własnym transportem w każde miejsce w kraju. Daje to możliwość wybrania opcji dostarczenia produktu wraz z wniesieniem do lokalu. Zapewniamy dostarczenie produktu najwyższej jakości. Poważnie pochodzimy do najlepszego wykonania usługi transportowej. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy stale powiększające się grono zadowolonych klientów. Fundamentem jest dla nas najwyższa jakość mebli.

Nasza dostawa w standardzie obejmuje wniesienie mebli na parter budynku, ale w opcji jest możliwość wniesienia po schodach. Dostarczymy i ustawimy szafy we wskazanym miejscu. Branża meblowa i transport współpracując ze sobą dają wiele korzyści. Szafa na dokumenty jest dość trudna w transporcie, ponieważ to gabaryt. Ale doświadczenie jakie mamy w tym zakresie gwarantuje bezpieczną dostawę. Dostarczenie mebli w stanie nieuszkodzonym to priorytet. Zamawiając meble do przechowywania dokumentów lub innych rzeczy warto zwrócić uwagę na możliwą sporą wagę. Większość szaf będzie ciężka. Zależy to od ich rozmiarów i/lub wyposażenia. Warto powierzyć dostawę specjalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *