Transport krajowy rzeczy samochodami dostawczymi


transport krajowyWykonywany przez nas transport krajowy to usługa transportowa, która to zostanie wykonana zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z klientem. Chodzi tutaj głównie o termin odbioru i termin dostawy rzeczy, które zlecono nam do przewiezienia. Czy taką usługę trzeba rozpocząć rano, czy wieczorem, czy w nocy? To już zależy od rodzaju i ilości przewożonego ładunku.

Nie ma co ukrywać, że pokonanie odległości w transporcie krajowym to jedno, a rozlokowanie ładunku to drugie. Przez nas przewożone przedmioty to ładunki gabarytowe lub drobnicowe. W przypadku lekkich gabarytów rozładunek zwykle jest kwestią kilkunastu minut. Natomiast odnośnie drobnicy to już może być kwestia nawet godzin, a w przypadku  wielu miejsc rozładunku nawet kilku dni. Dużo zależy także od indywidualnych ustaleń z klientem w sprawie konkretnych godzin dostaw.


Transport krajowy, jako dystrybucja towaru

Transport krajowy nie musi oznaczać wyłącznie przetransportowania rzeczy z jednego punktu do drugiego. Usługa takowa może odbywać się na zasadzie dystrybucji z kilkoma docelowymi miejscami dostaw w różnych miejscowościach. Od dawna obsługiwany przez nas sklep meblowy Metalowe24, którego główny asortyment to szafy z metalu jest dobrym przykładem dystrybucji. Temat dystrybucji to jest bardziej skomplikowana sprawa ze względu na ilość adresów i ich oddalenie od siebie.

Oczywiście taki transport z dystrybucją powinien raczej kojarzyć się z dostawą bez przeładunków i w terminie uzgodnionym z klientem. Przykładamy dużo uwagi i staranności do transportowanych rzeczy, dlatego też mamy stałych klientów, którzy korzystają z naszych usług kilka lub kilkanaście lat. Często to transporty pojedynczych rzeczy i urządzeń, które wymagają delikatnego obchodzenia się z nimi. Nie bez znaczenia przykładamy dużo uwagi co do terminowej dostawy pod same drzwi.


Transport po kraju w dzień, czy raczej w nocy?

Ważne jest ustalenie dostępności osoby odbierającej, aby uniknąć sytuacji, że kierowca będzie czekał z przesyłką pół dnia. I tutaj może mniej chodzi o poświęcony czas, bo z tym to zawsze można się dogadać. Bardziej znaczenie ma czas przebywania w przestrzeni bagażowej ładunku, którym mogą być rośliny lub jakiś sprzęt elektroniczny. Wiadomo, że w dni zimne lub gorące ten nadmierny czas może być dla nich zabójczy. W przypadku przewozów roślin w upalne dni polecamy transport krajowy nocą, a także odpowiednie ich zroszenie.

Przy dużej odległości między miejscem załadunku i rozładunku warto zastanowić się nad rozpoczęciem przedsięwzięcia dzień wcześniej. Mimo, iż Polskę da przejechać się w ciągu jednego dnia nawet po najdłuższej przekątnej. To długi czas załadunku spowoduje opóźnienie dostawy. Ale to już zależy od wspomnianego wcześniej rodzaju ładunku i warunków atmosferycznych, które aktualnie panują. Transport krajowy, czyli po Polsce może także rozpoczynać i kończyć się nocą. Ponieważ o ile większość biur, czy urzędów pracuje w dzień to są takie, które preferują wszelakie dostawy wyłącznie nocą. Jak widać czynników wpływających na wykonywane usługi transportowe jest wiele, ale udaje się to wszystko spinać.


Profesjonalny transport krajowy z ARTTRANS

Wybierając transport krajowy z firmą ARTTRANS masz pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Bez względu na to, czy przeznaczone do relokacji mienie to rzeczy prywatne, czy firmowe. Podstawiony samochód zawsze będzie czysty, dlatego że takie mamy standardy. Poza tym nigdy nikt nie wie jak zakończy się ten dzień. Zdarzają się zlecenia z tak zwanego marszu. I podczas, gdy planowo samochód ma wrócić na plac wcześniej popołudniem. To przyjmowane nagle zlecenie zmienia te plany i autko wróci następnego dnia.

Kolejnym atutem jest to, że jesteśmy dostępni telefonicznie przez cały czas trwania usługi. Nie może być takiej sytuacji, że przykładowo po godz. 16.00 nikt nie odbierze telefonu. W tak specyficznym transporcie krajowym komunikacja z klientem to ważna rzecz. Tak więc zachęcamy do kontaktu w celu rozeznania ofertowego, a potem do skorzystania z usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *