MLB 150D/10+4 to nowy solidny sejf do broni długiej myśliwskiej


MLB 150D/10+4Dlaczego nazwa nowy sejf na broń MLB 150D/10+4 występuje w tym wpisie? Czym sejf różni się od starszej wersji?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytania podzielimy temat na dwa główne wątki dotyczące różnic. Pierwszy to mocno zmodyfikowana konstrukcja zewnętrzna i wewnętrzna (wymiary i wyposażenie). A drugi to zdecydowane postawienie na wygląd zewnętrzy pod względem wykończenia. No i do wersji podstawowej dołączył ekskluzywny model Premium.

Sporo zmieniło się także wewnątrz nowego sejfu MLB 150D/10+4, pomijamy już fakt wysokości, który jest oczywisty. Otóż zamontowana wewnątrz pionowa przegroda, boczne półki, piankowe uchwyty na broń i skarbczyk to elementy demontowalne. Przed modyfikacją wszystkie te elementy mocowano na stałe (nie było także dodatkowych uchwytów na broń w części bocznej). Widoczne pudełka na akcesoria na drzwiach zarówno wcześniej jak i teraz mocowane stale.

Nowy sejf MLB 150D/10+4

Konstrukcja zewnętrzna i wewnętrzna:

Oprócz powstałych zmian widocznych gołym okiem zmieniono coś czego nie widać. Tym elementem jest wzmocnienie wewnątrz drzwi, które daje większą ochronę ryglowania przed atakiem młotem lub łomem. A ze zmian zewnętrznych największą jest obniżenie wysokości o 5 cm, która wynosi teraz 145 cm (wcześniej było 150 cm). Pozostałe wymiary tej odświeżonej szafy na broń pozostały bez zmian i wynoszą 80 cm szerokości i 40 cm głębokości. Po zmniejszeniu wysokości zmalała także waga sejfu, która oscyluje obecnie w granicach 141 kg (zależy od wyposażenia dodatkowego).

Wygląd zewnętrzny i nowe malowanie:

Na wygląd zewnętrzny wpływa głównie rodzaj zamontowanego zamka oraz rodzaj powłoki lakierniczej. Co do zamka to podstawowy w wersji standard (nie mylić modelu standard Premium) jest zamek na klucz. W aspekcie wizualnym po zamknięciu szafy i wyjęciu klucza na szyldzie obok klamki widoczny jest tylko otwór po kluczu. Gdy natomiast zostanie zamontowany zamek szyfrowy mechaniczny lub szyfrowy elektroniczny to pozostaną one na szyldzie wypukłe na stałe.


Sejf MLB 150D/10+4 Premium

sejf MLB 150D/10+4 PremiumTeraz chwila na omówienie wspomnianego już nowo wprowadzonego do oferty MLB 150D/10+4 w wersji Premium. Pod względem wymiarowym i wyposażenia sejf wygląda w zasadzie tak samo. Najogólniej podkreślimy trzy główne zmiany w porównaniu do wersji podstawowej (seryjnej). Tymi zmianami, a w zasadzie dodatkami jest zupełnie inny mechanizm ryglowania – mechanizm zębaty, rodzaj zamka (w tym szyld i klamka) i jak widać kolor. Takie trzy zmiany odróżniają sejf od modelu standard. Sejfy Premium to trzy zupełnie różne modele, które niżej opisujemy szczegółowo.


Sejf na broń Premium specyfikacja:

MLB 150D/10+4 wersja Strong

Wspomniane chwilę wcześniej zmiany w tym przypadku nie obejmą powłoki lakierniczej. Sejf MLB 150D/10+4 Strong będzie miał unikalny zębaty system ryglowania i zamek elektroniczny z dedykowaną klawiaturą. Natomiast warstwa powłoki wykończenia będzie jak w pierwotnym modelu wyjściowym – standardowa struktura w kolorze szarym jasnym.

MLB 150D/10+4 wersja Chrom

Tutaj już wszystkie trzy zmiany w pełni wykorzystano. Sejf w standardzie z nowym zębatym mechanizmem zamykania. Na drzwiach umieszczono szyld w kolorze chrom, na którym umieszczono dedykowaną klawiaturę (kolor chromowany) z unikalną trójramienną klamką. Tutaj po raz pierwszy pojawia się ekskluzywna powłoka lakiernicza gładka jak lustro. Dedykowanym kolorem jest czarny głęboki, ale bez problemu sejf pomalujemy na dowolnie wybrany RAL z palety barw.

MLB 150D/10+4 wersja Gold

Ostatnią propozycją w wyjątkowej wersji wykończenia jest seria modelowa Gold. Podobnie jak w modelu poprzednim tutaj również jest specjalna gładka powłoka lakiernicza. Jest także identyczny szyld z klawiaturą i klamką trójramienną, ale już w kolorze gold. A na koniec jeszcze dodamy, że ten sejf na broń posiada atest odporności na włamanie klasy S1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *