18 lat doświadczenia na rynku transportu lokalnego i krajowego


18 lat doświadczenia na rynku transportowym

Wraz z początkiem lutego 2024r. osiągnęliśmy pełnoletność, czyli mamy już 18 lat doświadczenia na rynku transportowym. Setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo godzin poświęconych na zabezpieczenie przewożonego mienia i niezliczone uśmiechy zadowolonych klientów. Tak w największym skrócie możemy określić te lata, które mimo upływu czasu wciąż pamiętamy. To doświadczenie jest gwarancją naszych usług.

Transport pojedynczych nietypowych przedmiotów, określany jako transport drobnicowy to jedna z naszych  popularniejszych usług. Firmy kurierskie odmawiają transportu tego typu rzeczy, ponieważ ze względu na budowę i czasami gabaryty trudno o ich bezpieczny przewóz. I właśnie od takich transportów jesteśmy my, chociaż taki transport więcej kosztuje, ale czasami bywa jedyny. I wtedy takie koszty schodzą na dalszy plan.


Czasami transport planowany, a czasami ekspresowy…

Oprócz transportów planowanych, które muszą zostać wykonane w określonym dniu i godzinie bywają także transporty ekspresowe. I o ile takie usługi nie są niczym niemożliwym na rynku lokalnym, o tyle na krajowym bywają wyzwaniem. Pomimo wolnego auta pod ręką potrzeba skalkulować czas i uzgodnić z klientem koszty.

Wyobraźcie sobie, że tak około godziny 10.15 dzwoni telefon… Klient potrzebuje ekspresowy transport na trasie Warszawa – Gdańsk, aby dostarczyć materiały reklamowe na targi. Przedmiotów nie ma dużo, ale muszą dotrzeć do godziny 19.00. Smaczku dodaje fakt, że auto mamy akurat poza Warszawą i potrzebujemy około 2 godzin na dojazd do Warszawy. Po szybkim przeliczeniu godzin i minut zapadła decyzja o podjęciu tego transportu, który wykonaliśmy w zaplanowanym czasie, a materiały na targi były w Gdańsku po godz. 18.00.

Wspominamy 18 lat doświadczenia na rynku transportowym

Do bardziej planowanych usług transportowych na pewno zaliczymy transport rowerów dla grup zorganizowanych. Takie transporty planujemy z wyprzedzeniem, ponieważ w takie przedsięwzięcie zaangażowanych jest wiele podmiotów. Tego typu grupy wyruszają na zorganizowane obozy w okresie głównie wakacyjnym. Oprócz transportu dla rowerów w tym samym czasie trzeba zarezerwować autokar, który przewiezie uczestników wakacji. Nie wspominając o rezerwacji ośrodka wypoczynkowego dla całej grupy właścicieli jednośladów.


Transport przedmiotów o wartości sentymentalnej

Bardzo często koszty transportu przekraczają wartość przewożonych przedmiotów. W ciągu naszych 18 lat doświadczenia na rynku transportowym mieliśmy wiele tego typu zleceń. O ile w przypadku przedmiotów o wartości pod względem sentymentalnym koszt ma mniejsze znaczenie, o tyle inaczej jest w przypadku tzw. siły wyższej. Tego typu siła wyższa, czyli zorganizowanie przesyłki ekspresowej. Zdarza się, że potrzebujemy przedmiotów lub elementów, bez których funkcjonowanie urządzenia lub przedsięwzięcia nie jest możliwe.

W takich przypadkach firmy z taborem lekkich aut dostawczych bywają niezastąpione. Po pierwsze transportowane przedmioty trafiają bezpośrednio do odbiorcy, czyli po prostu bez przeładunków. Po drugie zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty gabarytowe, kurierzy wymagają umieszczenia ich na palecie. W przypadku mebli nie jest to takie łatwe i oczywiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *