Transport do 3,5 tony, jako szybki transport drobnicowy pojazdami


transport drobnicowyNa początku wyjaśniamy, że szybki transport drobnicowy do 3,5 tony to nie jest przemieszczenie ładunku o takim ciężarze. Po prostu pojęcie transport do 3,5 tony to określenie jakby takiego transportu lekkiego. Takie transporty najczęściej wykonuje się samochodami o takim właśnie DMC pojazdu i stąd właśnie takie popularne nazewnictwo.

Tak, czy inaczej jest to jedna z najszybszych form dostawy. Atutem jest transport bezpośrednio z punktu nadania do punktu odbioru (bez przeładunków). Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia podczas zmiany pojazdu i/lub magazynu.

Szybki transport do 3,5 tony lub rezerwacja terminu

Dość często zdarza się, że klient potrzebuje dostarczyć bardzo ważne przedmioty do innego miasta jak najszybciej. Wystarczy znaleźć firmę dysponującą wolnym autem i dogadać się co do ceny. Niby nic wielkiego, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie zawsze jest to takie proste. Nie każdy przewoźnik ma akurat w danym momencie wolne auto, które może wysłać na drugi koniec kraju. No i nie każdy ma chęci, aby wysłać tak na szybko kierowcę, który wróci późno w nocy lub nawet nad ranem. Nie mniej jest to możliwe, chociaż czasem trzeba trochę poszukać i wykonać wiele telefonów. My tego rodzaju szybkie transporty organizowaliśmy wiele razy o różnych porach dnia.

Tak więc poszukiwanie transportu „na już” to jedno, ale nie sprowadza się to do tylko takich potrzeb. Transporty drobnicowe lub zaopatrzenie autami do 3,5 tony to bardzo często przedsięwzięcia logistyczne planowane z wyprzedzeniem. To wszystko zależy od rodzaju przewożonego mienia, ponieważ transport indywidualny jest znacznie bezpieczniejszy od transportów łączonych. Oczywiście takie szybkie, czy dedykowane transporty nie należą do najtańszych, ale w wielu przypadkach koszty takiej usługi odgrywają rolę drugoplanową.

Transport drobnicowy, a meble…

Drugą kwestią, która z pewnością może budzić wątpliwości jest pojęcie tak zwanej drobnicy. Otóż do tej kategorii nie zaliczają się wyłącznie drobne przedmioty jak wskazuje nazwa. Owszem w wielu przypadkach będą to różnego typu drobne rzeczy oraz akcesoria, które z różnych względów nie mogą być transportowane np. na paletach. Jednak do transportu drobnicowego spokojnie możemy włączyć transport mebli i przedmiotów typu „dłużyce”. Chodzi o to, że zlecone do transportu mienie to także pojedyncze meble oraz urządzenia, których nie sposób wysłać innym transportem. Takie nietypowe mebelki to konstrukcje zwykle trudne do przymocowania na palecie ze względu na wymiary lub wystające elementy.

Podsumowując… Transport drobnicowy to przemieszczenie drobnych i nieustawnych przedmiotów w opakowaniach lub bez. To również przewożenie pojedynczych mebli i urządzeń, które bardzo często wymagają ręcznego załadunki i rozładunku. Pomoc przy wniesieniu i ustawieniu transportowanego mienia do pomieszczenia to dodatkowy atut tego typu usług.

Transport drobnicowy dla firm i osób prywatnych

Czy to szybkie, czy planowane z wyprzedzeniem transporty drobnicowe do 3,5 tony to usługi zarówno dla firm, instytucji, jak i osób prywatnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o poważne firmy i instytucje to często zlecenia relokacji obejmują dostarczenie wyposażenia na targi lub eventy. Zdarzają się transporty dość ważnych dokumentów lub elementów urządzeń produkcyjnych, które trzeba jak najszybciej dostarczyć do oddziału w innym mieście. Jedną z ważniejszych usług przewozu jest dostawa gotowych produktów do klienta końcowego.

W przypadku osób prywatnych częste zlecenia dotyczą sprowadzenia kupionych przez internet używanych lub nowych sprzętów do domu lub na podwórko. W ich skład wchodzą zarówno drewniane meble ogrodowe, jak i meble warsztatowe metalowe, a także wszelkiego rodzaju rowery, huśtawki, domki, trampoliny itp. Większość takich przesyłek pochodzi od osób, które nie potrafią ich przygotować do wysłania kurierem na palecie lub luzem. Dlatego transport drobnicowy do 3,5 tony jest w takich sytuacjach niezastąpiony i skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *