Transport mebli „door to door”, dedykowana dostawa pod drzwi


transport mebliSamochodowy transport mebli to jedna z gałęzi usług transportowych, którą można podzielić na kategorie. Czym innym jest dostarczenie mebli do sklepów i hurtowni bezpośrednio z fabryki. A czym innym dostawa do klienta końcowego – do domu, czy też do firmy. Dostawa do klienta końcowego to nie tylko nowe meble, ale również relokacja związana ze zmianą miejsca zamieszkania. W tym drugim przypadku zwykle są to meble używane bez oryginalnego opakowania. Dlatego podczas ich przenoszenia i przewożenia wypada mieć jakieś materiały zabezpieczające i odpowiednią przestrzeń bagażową samochodu. My używamy pojazdu, którego przestrzeń towarowa (paka) jest od wewnątrz obita filcem. Dzięki temu przewóz rzeczy jest bardziej bezpieczny, a ryzyko uszkodzenia optymalizowane do minimum. To wyposażenie dużo nie kosztuje, a może pomóc.

Regularnie dostarczamy do klientów nowe meble, ale nie jest nam też obcy transport mebli i sprzętów używanych. Wbrew pozorom ewentualne uszkodzenia powstają nie w czasie, gdy realizowany jest transport drogowy, ale podczas załadunku lub rozładunku. Dlatego poszukując odpowiedniego wykonawcy usługi transportowej dla mebli lub rzeczy warto wybrać polecany transport indywidualny. Takie rozwiązanie winno dać pewność, że przewoźnik poświęci odpowiednią ilość czasu na zabezpieczenie transportowanych mebli. Będzie to więcej kosztowało, ale i czasami zaoszczędzenie kosztuje podwójnie.

Transport mebli z wniesieniem do…

Są różni klienci i różne mają wymagania. Rozdzielić można ich między innymi na osoby prywatne oraz firmy. Ale też tacy co samodzielnie zajmą się załadunkiem i rozładunkiem. No i tacy, którzy oprócz transportu potrzebują pomocy przy wniesieniu do domu lub biura, rozpakowaniu i ustawieniu. Oczywiście każda opcja związana z transportem mebli lub innych rzeczy jest do dogadania. Zarówno opcja pod kątem formy samej usługi transportowej, jak i również ceny. My ze swojej strony dodamy tylko, że jeśli już podejmujemy się danej usługi relokacji. To dokładamy wszelkich starań, by została wykonana jak najlepiej.

A tak z ciekawości może ktoś rozpoznaje drogę ze zdjęcia? Napis na zdjęciu to mała podpowiedź, ponieważ to nowa droga 🙂


Relokacja mebli, jako usługa specjalistyczna

Przewoźnicy, którzy transport mebli wykonują regularnie i od dłuższego już czasu traktują go jako usługę specjalistyczną. Bardzo często oprócz samego przewożenia dochodzą też inne czynności do wykonania, a które są niezbędne w takim procesie. Pomijając już fakt pakowania w kartonowe pudła, czy owinięcie stretchem to czasami potrzebny jest demontaż. A skoro jest demontaż to prawdopodobnie w miejscu docelowym będzie potrzebny także montaż. Jak widać z niby prostej usługi transportu mebli robi się poważne przedsięwzięcie.

Wracając do transportu mebli jako usługi specjalistycznej to nie ma w tym przypadku jako takiego standardowego cennika. Każda usługa jest inna, a już na pewno nie ma cennika za kilometr. Owszem przy relokacjach międzymiastowych wspomagamy się stawką za przejechane kilometry. Nie mniej jednak przy transporcie z meblami na terenie miast przejechane kilometry mają akurat najmniejsze znaczenie. Po prostu dużo bardziej czasochłonne jest przygotowanie mebli do transportu i ich załadunek oraz rozładunek, niż samo przewiezienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *