Transport mebli „door to door”


transport mebliTransport mebli to jedna z gałęzi usług transportowych, którą także można podzielić na kategorie. Czym innym jest dostarczenie mebli do sklepów i hurtowni bezpośrednio z fabryki. A czym innym dostawa do klienta końcowego, do domu czy też do firmy. Dostawa do klienta końcowego to nie tylko nowe meble, ale również relokacja związana ze zmianą miejsca zamieszkania. W tym drugim przypadku zwykle są meble używane bez oryginalnego opakowania. Przy ich przenoszeniu i przewożeniu wypada mieć materiały zabezpieczające i odpowiednią przestrzeń bagażową samochodu. Ja używam auta, którego kontener jest od wewnątrz obity filcem. Dzięki temu przewóz rzeczy jest bardziej bezpieczny, a ryzyko uszkodzenia zoptymalizowane do minimum. Dobre przygotowanie nic nie kosztuje.

Regularnie dostarczam do klientów nowe meble, ale nie jest mi obce przewożenie i transport mebli czy sprzętów używanych. Wbrew pozorom ewentualne uszkodzenia powstają nie w czasie gdy toczy się transport drogowy, ale podczas załadunku lub rozładunku. Dlatego poszukując odpowiedniego wykonawcy usługi transportowej dla mebli lub rzeczy warto wybrać transport dedykowany. Powinno dać pewność, że firma poświęci odpowiednią ilość czasu na zabezpieczenie transportu. Będzie to zapewne więcej kosztowało, ale czasami oszczędzanie kosztuje podwójnie.

Transport mebli z wniesieniem

Są różni klienci i różne mają wymagania. Rozdzielić można ich między innymi na osoby prywatne oraz firmy. Ale też na takich co samodzielnie zajmą się załadunkiem i rozładunkiem. No i takich, którzy oprócz transportu potrzebują pomocy przy wniesieniu do domu lub biura, rozpakowaniu i ustawieniu. Oczywiście każda opcja związana z transportem mebli lub innych rzeczy jest do dogadania. Zarówno opcja pod kątem formy samej usługi transportowej, jak i również ceny. Ja ze swojej strony dodam tylko, że jeśli już podejmuję się danej usługi to dokładam wszelkich starań aby została wykonana jak najlepiej. Zresztą odwalanie „lipy” nie obejdzie się bez echa 🙂

A tak z ciekawości może ktoś rozpoznaje drogę ze zdjęcia? Napis na zdjęciu to mała podpowiedź, bo to nowa droga.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.